“Ahoj, nestretneme sa v našej obľúbenej kaviarničke?”
“Čauko, jasné, o 20 minút som tam.”

Aj takto kedysi mohli znieť naše rozhovory s našou najlepšou kamarátkou či kamarátom. Teda…dnes sa môžeme dohodnúť rovnako, avšak úprimne, chce sa nám sedieť na terase v takej zime? Vnútorné priestory našich obľúbených kaviarní sa na istý čas uzavreli. Nehovorím, kávu alebo obľúbený drink si vieme dať aj doma. Ale tú atmosféru si doma nespravíme. A možno ani takú dobrú kávu, na ktorú sme už roky zvyknutí. A ani také fajnové mojito. A o limonáde od výmyslu sveta ani nehovorím.

Teda vlastne o tej hovoriť môžem. Lebo čo ak vám poviem, že mám tajný recept na limonádu, ktorá bude rovnako chutná, ako tá z podniku na rohu ulice? Že mi neveríte? Tak odložte všetky veci a pustite sa do čítania…

Základom kvalitnej domácej limonády sú, ako inak, kvalitné “vstupné” suroviny. Každá limonáda pozostáva z vody prípadne sódy), ovocia a cukru. Sladkú chuť však vieme docieliť aj jednoduchšie ako zdĺhavým miešaním, kým sa nám kryštáliky cukru úplne rozpustia. Stačí použiť sirup určený priamo na výrobu limonád. Výber správneho sirupu však môže byť celkom náročný. Ako si vybrať sirup, ktorý bude mať plnú chuť, nebude obsahovať množstvo cukru, umelé farbivá a sladidlá, ale miesto toho bude v jeho zložení dominovať ovocná zložka a prírodné arómy a farbivá? Jednoducho.


Na porovnanie sme pre vás vybrali dva malinové sirupy. Oba pochádzajú z našej výroby a oba prezentujeme ako sirupy s pridanou šťavou. V tomto súboji však víťazne vychádza práve Trakovický sirup, ktorý je špeciálne vyvinutý pre zarábanie domácich limonád. Jeho prednosťami je ovocná zložka až 66, med miesto glukózo-fruktózového sirupu a predovšetkým kúsky ovocia, ktoré by nemali chýbať v žiadnej dobrej limonáde.

Ako teda na prípravu kvalitnej domácej limonády?

Stačí zmiešať náš Trakovický sirup so sódou, pridať celé ovocie, lístky mäty a iné chuťovky podľa vlastného výberu. Stačí pohár ozdobiť slamkou, prípadne vkusným dáždničkom a obľúbená limonáda je na svete.

Tak už vám len poprajeme… Na zdravie